Katanax X-600 Fusion Fluxer

Katanax X-600 – Volautomatische elektrische fusie met hoge monsterdoorvoer

De Katanax X-600 X-Fluxer® is een geavanceerd, volautomatisch elektrisch fusiesysteem voor snelle, nauwkeurige en reproduceerbare monstervoorbereiding. Met een capaciteit van maximaal zes monsters per cyclus en 30 monsters per uur is de X-600 ideaal voor laboratoria met een hoge monsterdoorvoer.

Dankzij de nauwkeurige temperatuurregeling, robuuste keramische oven en intuïtieve touchscreenbediening biedt het systeem uitstekende reproduceerbaarheid en gebruiksgemak. De X-600 is geschikt voor het bereiden van glasparels voor XRF-analyse alsook met de optionele Solutions Module voor het bereiden van oplossingen voor ICP- en AAS-analyse.

Het volledig elektrische ontwerp zorgt bovendien voor een veilige werkomgeving zonder open vlammen of gasvoorziening.

Verwerkt 1, tot 6 monsters gelijktijdig met een capaciteit tot 30 monsters per uur.

De Katanax X-600 automatiseert het volledige fusieproces. Dankzij de voorgeprogrammeerde en aanpasbare fusiemethoden worden monsters efficiënt en reproduceerbaar voorbereid, ook bij een hoge monsterdoorvoer.

Geschikt voor zowel XRF- als ICP-toepassingen. Voorzien van vooraf geladen fusieprogramma’s én de mogelijkheid tot volledig maatwerk via de geïntegreerde CPLive™-functionaliteit.

De geavanceerde Dynamic Temperature Profile (DTP)-regeling en individuele compensatie van verwarmingselementen zorgen voor een nauwkeurige en gelijkmatige temperatuurverdeling over alle zes monsterposities. Hierdoor past het systeem de verwarming automatisch aan voor optimale fusieomstandigheden en consistente analyseresultaten.

De X-600 werkt volledig elektrisch, zonder open vlammen of brandbare gassen. Een geïntegreerd, automatisch vergrendelend veiligheidsscherm beschermt de gebruiker tijdens het fusieproces. Afzuigkanalen bij iedere kroespositie maken bovendien een gerichte afvoer van vrijkomende dampen mogelijk.

Het volledig geautomatiseerde cold-to-cold proces minimaliseert handmatige handelingen.

De X-600 is ontworpen voor intensief en langdurig laboratoriumgebruik. De robuuste verwarmingselementen zijn bestand tegen flux en andere toevoegingen, terwijl keramische kroes- en vormhouders metaalcontaminatie voorkomen. Industriële motoren en elektronica garanderen een betrouwbare werking met minimaal onderhoud.

Dankzij de snelle opwarming, nauwkeurige em stabiele PID-temperatuurregeling en gelijktijdige verwerking van zes monsters biedt de X-600 een hoge productiviteit. De geïntegreerde verwarming van kroezen en gietvormen zorgt voor optimale gietomstandigheden. Het geautomatiseerde proces beperkt handmatige handelingen en bespaart kostbare laboratoriumtijd.

Het intuïtieve LCD-touchscreen maakt de bediening eenvoudig, ook voor minder ervaren gebruikers. Het systeem beschikt over diverse vooraf ingestelde fusieprogramma’s die eenvoudig kunnen worden aangepast, opgeslagen en gekopieerd. Daarnaast ondersteunen functies voor datalogging, barcodeherkenning en LIMS-integratie een efficiënte en traceerbare workflow.

De X-600 werkt op een standaard eenfasige elektriciteitsaansluiting van 205–250 V en heeft geen driefasige stroomvoorziening nodig. Ook zijn geen externe voorzieningen zoals perslucht, koelvloeistoffen of een afzonderlijke voedingseenheid vereist. Hierdoor kan het systeem eenvoudig in verschillende laboratoriumomgevingen worden geïnstalleerd.

Fluxes

Wij bieden van Katanax het volledige assortiment hoogwaardige Fusion Fluxes.

Kenmerken van de Lithium Borate Fluxes zijn:

  • Bereiding wordt gedaan in een cleanroom; geen contaminatie van buitenaf
  • Wordt gebruik gemaakt van zuiverste grondstoffen die verkrijgbaar zijn – minimale sporen
  • Zeer laag verlies bij fusie (minder dan 0,05% – verwaarloosbare weegfouten
  • Pure Grade: 99.00% zuiver – zeer goed analytische kwaliteit voor algemene toepassingen
  • Ultra-Pure Grade: 99.998% – zuiverste vorm die op de markt verkrijgbaar is
  • Zeer lage hygroscopiciteit – bolvormige fluxdeeltjes absorberen vocht slecht
  • Geen stof – geen fouten die te wijten door fluxdeeltjes die aan weegschuitje blijven hangen
  • Hoge dichtheid – smeltkroezen lopen niet over
  • Bead bewegen zeer soepel ten opzichte van elkaar – inwegen gaat daardoor sneller

Volledig homogeen – de samenstelling van ieder deeltje is gelijk

Contactformulier

=
© Copyright - Instrument Solutions - website by BlueGlobe